08-14, tr
|Zoom
Iš emocinio chaoso į aiškumą: 6 savaitės atidos ir atjautos sudėtingoms emocijoms
Programos metu mes mokysimės ir praktikuosime keturių žingsnių praktiką, kuri yra skirta suprasti ką jaučiame, suteikti jausmams stabilią erdvę savo viduje, tyrinėti jausmus ir už jų slypinčius poreikius, suteikti sau ir savo jausmams to, ko jiems reikia - juos atjausti.
Laikas ir vieta
2024-08-14 12:00 – 13:00; GMT+3
Zoom
Renginio aprašymas
Iš emocinio chaoso į aiškumą: 6 savaitės atidos ir atjautos sudėtingoms emocijoms
Programa vyks 12:00 - 13:00 val. (Lietuvos laiku), šešis trečiadienius rugpjūčio 14 - rugsėjo 18 d. (rugpjūčio 14 d., 21 d., 28 d., rugsėjo 4 d., 11 d., 18 d.) zoom platformoje. Programos kaina pagal slenkančią mokėjimo skalę. Nuo programos pradžios dalyviai turės galimybę praktikuoti Savigydos praktikose (pirmąjį mėnesį su 100% nuolaida).
Ar tau kyla šie klausimai:
- Kas yra emocijos? Iš kur jos atsiranda ir kur jos dingsta?
- Ką daryti su su jaučiamom emocijoms?
- Kaip savo emocijas suprasti?
- Ką daryti, kai pasireiškia nerimas, gėda, kaltė, pyktis ar kitas intensyvus jausmas?
- Kaip gyventi, veikti ir siekti savo tikslų, viduje jaučiant daug intensyvių jausmų?
Šioje 6 savaičių programoje:
- intensyviai praktikuosime atida (mindfulness) ir atjauta (compassion) grįstą požiūriu į save;
- mokysimės suprasti savo jausmus ir už jų slypinčius poreikius;
- lavinsime smalsumu, kantrybe ir rūpesčiu prisotintą dėmesį sau;
- eisime su savimi į pasimatymus ir kursime su savimi ryšį.
Ši programa yra skirta tiems, kurie nori geriau suprasti savo jausmus ir mokytis juos atliepti. Programoje kviečiu dalyvauti tuos, kurie yra dalyvavę “Taikomosios atidos (mindfulness) pradžiamokslis: 4 savaičių praktinė programa ramesnio kūno ir proto link” programoje arba yra susipažinę su atidos (mindfulness) praktikomis kitur. Atidos (mindfulness) praktikų patirtis nėra būtina, tačiau nuoširdus noras atsisukti į save yra būtinas.
Programos tikslas yra pradėti kurti santykį su savo emocijomis ir per tą santykį geriau save pajausti, suprasti ir atliepti. Mūsų kentėjimo esmė slypi ne mūsų jausmuose, bet mūsų santykyje su mūsų jausmais. Gyvename tai užliejami nerimo, tai įtampos, tai gėdos, tai susierzinimo ir esame lyg priklausomi nuo įvairių intensyvių jausmų malonės. Atidos ir atjautos praktikos leidžia mums pereiti iš buvimo įsitempusiais, sunerimusiais, susierzinusiais į buvimą su savo įtampa, su savo nerimu, su savo susierzinimu ar kitu jausmu. Mūsų emocijos mus nuolat informuoja apie tai, kas mums svarbu, kas mums skaudu, ko mums reikia - mūsų jausmai mus negailestingai tvindys tol, kol mes neišmoksime jų atliepti.
Programos metu mes mokysimės ir praktikuosime keturių žingsnių praktiką, kuri yra skirta suprasti ką jaučiame, suteikti jausmams stabilią erdvę savo viduje, tyrinėti jausmus ir už jų slypinčius poreikius, suteikti sau ir savo jausmams to, ko jiems reikia - juos atjausti. Iš programos išsinešite aiškią formulę, kurią galėsite taikyti emociškai intensyvioms situacijoms.
Aš esu Rūta Kavaliauskienė, pirmą kartą su atida (mindfulness) susidūriau, kai Julius Neverauskas pradėjo po Lietuvą važinėti su pirmaisiais mindfulness kursais, skirtais specialistams. Tada apie mindfulness praktikas supratau labai nedaug, tačiau pajutau labai daug vilties pokyčiams. Šiandien aš jaučiu tų pokyčių naudą. Esu pajautusi ir paliudijusi, kad kentėjimas mažėja, kai į save atsisukame su atidumu ir atjautimu - kai labai gerai pajaučiame kas ir kodėl viduje kenčia ir suteikiame tam kentėjimui to, ko jam šią akimirką reikia. Atidos ir atjautos praktikos yra tapusios kasdiene mano gyvenimo dalimi. Jei stebėsite mane namie ar darbo metu galite nepamatyti manęs sėdint ir medituojant ilgas valandas, tačiau pamatysite mane stabtelint, užsimerkiant, atsukant dėmesį į save ir pabūnant su tuo, kas tuo metu prašo mano dėmesio ir judant toliau, man svarbių tikslų link. Šios trumpos praktikos padeda man keisti nerimą į saugumą, gėdą į bendrystę, pavydą į įkvėpimą, gyvenimo stebėjimą į gyvenimo patyrimą. Kviečiu mokytis ir praktikuoti kartu.
“Strictly speaking, you do not heal 'from' trauma. You simply come to know yourself as Life Itself. And you turn towards the wounded place, and you flush it with attention, which is love. And maybe the wound will always be with you, maybe you will always walk with the hurt. Except now, you hold it. It doesn't hold you. Now, you are the container, not the contained. So it doesn't control you any longer, the wound, because it is drenched in awareness now. Drenched in You. Loved by You. Even celebrated by You. You do not heal 'from' trauma, strictly speaking. You find healing 'in' the trauma. You find yourself at trauma's sacred core:The One who is always present. The One who can bear even the most intense feeling states. And survive.The Indestructible One. The Infinite One. The Powerful One. YOU.” - Jeff Foster
- Raginu programoje dalyvauti gyvai, zoom sesijose, tačiau galima dalyvauti ir praktikuojant su įrašu;
- Gyvų sesijų metu raginsiu įsijungti vaizdo kamerą bent sesijos pradžioje, kad galėtume vieni kitus pamatyti, pasisveikinti vieni su kitais - matymas ir žinojimas su kuo esame vienoje erdvėje padeda mums jaustis saugesniais. Dalyvių veidai, pasidalinimai ar klausimai nebus įrašomi (įrašoma bus tik edukacinė dalis ir praktika);
- Kiekvienos savaitės edukacinė dalis ir praktinė meditacija bus įrašoma, įrašai bus prieinami mėnesį nuo programos pabaigos;
- Nuo programos pradžios dalyviai turės galimybę praktikuoti Savigydos praktikose (pirmąjį mėnesį su 100% nuolaida);
- Dabar ši programa yra siūloma žemesne kaina, nes tai yra mano praktikos su Tarach Brach ir Jack Kornfield dalis. Vėliau programos kaina gali kilti.
* Ši programa nėra psichoterapinio darbo pakaitalas. Rūpinantis savimi ir visomis savo dalimis pajauskime ir įvertinkime ar šiuo metu darbas grupėje mums tinkamas. Jeigu jaučiame, jog kalbėjimas apie sudėtingas emocijas ar įvykius gali mums būti per sunku, tuomet siūlau apsvarstyti galimybę dirbti individualiai su terapeutu. Nors labai tikiuosi, jog mano siūlomos įžvalgos ir praktikos padės jūsų gijimui ir augimui, šioje programoje neturėsiu galimybės suteikti asmeninės paramos.
Jeigu turite klausimų, susisiekime ruta@kavaliauskiene.lt