top of page

Frequently Asked Questions

 • Kiek laiko viskas užtruks?
  Narystės tikslas yra išmokti esminių psichoterapinių įrankių ir išsiugdyti asmeninę psichoterapinę praktiką. Nuosekliai ir sąmoningai įsijungus į seminarus, praktikas, klausimų/atsakymų sesijas ir kitas nerystės veiklas, rezultatų galite pasiekti per 3-6 mėnesius. Galite pradėti geriau suprasti save, savo emocijas, fizines kūno reakcijas, poreikius, išmokti susireguliuoti, nurimti ir pereiti iš emocinio chaoso į aiškumą. Kita vertus, savęs, savo emocijų ir savo emocinių poreikių suvokimas nėra trumpas arba laikinas darbas - jeigu mes norime jaustis gerai, gyventi pilnavertį gyvenimą ir klestėti, mes turime praktikuoti kasdien. Praktikuoti kasdien vienam nėra lengva, ypač gyvenant užimtą gyvenimą, todėl narystės tikslas yra sukurti erdvę, kurioje galėtume susitikti ir praktikuoti kartu.
 • Kokius psichoterapinius įrankius praktikuosiu?
  Savigydos narystėje praktikuojame šiuolaikine neurologija ir psichoterapija grįstus įrankius. Narystės pagrindas yra atidos (angl. mindfulness) ir atjautos (angl. self-compassion) praktikos. Narystėje taip pat mokomės ir praktikuojame kitus įrankius, kurie yra paremti Schemų terapija (angl. Schema therapy); Vidinės šeimos sistemų terapija (angl. Internal Family Systems therapy); Somatine kūno terapija, Priėmimo ir įsipareigojimo terapija.
 • Ar ši narystė gali man padėti?
  Savigydos narystė gali tau padėti, jeigu: Tave nuolat vargina vidinis kritikas, sekantis ir vertinantis kiekvieną tavo žingsnį; Tave kankina intensyvios ir nuolat besikeičiančios emocijos; Tu nuolat jauti vidinę įtampą, nors išorėje tau pakankamai gerai sekasi; Tau sunku jausti pilnatvę ir pasitenkinimą savo gyvenimu; Tau sunku jausti sau meilę, primėmimą ir atjautą; Tu esi išbandęs daug psichologinių įrankių ir vis tiek nesijauti gerai; Tu ne vienerius metus dirbai su terapeutu, bet vis tiek jautiesi užstrigusi; Tu praktikuoji meditaciją, jogą, bet jauti, kad nebejudi į priekį; Tu jautiesi vienas su savo problemomis ir norėtum bendrįstės ir palaikymo; Tu jautiesi pasiruošęs atsisukti į save ir pagaliau save pažinti.
 • Ar galiu narystę nutraukti?
  Narystę gali nutraukti bet kuriuo metu.
 • Ar galiu dalyvauti narystėje, jeigu dirbtu su psichoterapeutu?
  Savigydos narystė yra skirta savęs pažinimui, gydymui ir auginimui. Narystė neatstoja individualaus darbo su psichoterapeutu. Dalyvavimas narystėje neturėtų trukdyti, bet galėtų praturtinti ir paspartinti jūsų gyjimą ir augimą.
 • Kam narystė nėra tinkama?
  Savigydos narystė nėra jums tinkama, jeigu jūs nenorite skirti laiko savęs pažinimui, savo emocijų pažinimui ir jų atliepimui; jeigu jūsų nedomina psichoterapinių įrankių praktikavimas; jeigu niekada neturėjote asmeninės psichoterapinės patirties ir nenorite tokios turėti; jeigu nenorite skirti savarankiško laiko praktikoms atlikti.
 • Kiek laiko per savaitę turėsiu skirti narystei?
  Narystei galima skirti tiek laiko, kiek tą savaitę norisi. Tapus nariu galima keturis kartus per mėnesį prisijungti seminarams, praktikoms ir refleksijų sesijoms gyvai (zoom) arba peržiūrėti įrašus. Taip pat tu turėsi prieigą prie audio praktikų bibliotekos, kur galėsi nuolat patogiai praktikuoti įvairios trukmės audio praktikas.
 • Ką gausiu narystėje?
  Kassavaitinės praktikos: kiekvieną savaitę mes sutinkame praktikai gyvai. Praktikų metu mes praktikuojame atidą (angl. mindfulness), atjautą (angl. self-compassion) ir kitus psichoterapinius įrankius. Po praktikų aptariame patyrimus, atradimus, iškylančius klausimus. Seminarai ir papildomi resursai: narystės biblioteka nuolat pasipildo seminaais ir papildomais resursais, skirtais dar geriau suprasti save ir savo patyrimus. Temų pavyzdžiai: fiziniai jutimai ir jų baimė; emocijos ir emociniai poreikiai; nerimas ir saugumas; vidinis kritikas ir įtampa; perfekcionizmas; atidėliojimas; gėda; savivertė ir kt. Terapinis palaikymas ir įžvalgos: prisijungiant gyvai jūs turite galimybę iškelti savo klausimus ir gauti palaikymo, įžvalgų, bei nukreipimo ta linkme, kuria jums būtų naudinga pasidomėti. Prieiga prie seminarų įrašų bibliotekos: tapus nariu jūs iš karto gaunate prieigą prie visų anksčiau įvykusių seminarų, praktikų sesijų ir refleksijų sesijų. Prieiga prie audio įrašų bibliotekos: tapus nariu jūs iš karto gaunate prieigą prie plačios audio praktikų bibliotekos, kuria galite naudotis praktikuojant savarankiškai. Bibliotekoje rasite įvairiausių praktikų - nuo trumpų susitelkimo praktikų, kvėpavimo praktikų iki intensyvių savigydos praktikų. Į augimą orientuota bendruomenė: Savigydos narystės šerdis yra bendruomenė. Nors mes visi išorėje esame skirtingi, viduje mes visi esame labai panašūs - mes džiaugiamės dėl tų pačių dalykų, liūdime dėl tų pačių dalykų ir dažnai išgyvename tuos pačius dalykus. Bendruomenės nariai vienas kitam kuria saugią, jaukią ir priimančią erdvę praktikuoti, augti, gyti ir klestėti - tai yra neįkainojama patirtis. Knygų klubas: kas vieną arba du mėnesius narystės bendruomenė susirenka aptarti kartu skaitytos knygos, pasidalinti savo atradimais, iškilusiais klausimais ir įžvalgomis. Tai yra jaukus ir į augimą orientuotas laikas kartu.
bottom of page